Pingeregulaatori projekt jääb aastasse 2013. Kuna projekt oli huvitav ja pakkus väljakutseid, on mul hea meel seda tänagi jagada. Lähteülesandeks oli militaarses kasutuses oleva diiselgeneraatori pingeregulaatori asendus. Töötavat generaatorit oli võimalik mõõta ja testida. Seejärel sain tutvuda regulaatori hingeeluga ning asusin patsienti lahti fileerima.

A close-up of a broken electronic deviceDescription automatically generated
 Töö iseenesest oli üsna vaevarikas sest kollane täidis, millesse kogu plokk valatud, oli kohati tugevam kui komponendid ning see tuli kätte saada selliselt, et detailide markeering säiliks ja midagi katki ei läheks. Seejärel koostasin skeemi ning valmistasin esimese maketi. Makett töötas küll laboritingimustes kenasti kuid generaatori küljes mitte nii stabiilselt kui soovisin. Sama oli ka esimese prototüübiga. Pärast mitmeid parandusi ja muudatusi otsustasin loobuda algse skeemi jäljendamisest seda enam, et mõningaid detaile ei õnnestunudki sajaprotsendiliselt tuvastada ja ilmselt seetõttu ei saanud ka algset skeemi kopeerida.

 Kuna lähteandmed olid teada, otsustasin lõpuks osa skeemist asendada Arduinol põhineva PWM- regulaatoriga ning see lahendus osutus märksa stabiilsemaks kui kõik senised maketid ning rahuldas ka lähteülesande tingimusi.

A close up of a circuit boardDescription automatically generated
 Prototüüp 2 läbis ka koormustestid ning kuigi generaatorit tervikuna ahju ega külmkambrisse panna pole eriti lihtne, siis töötavat plokki oli võimalik nii kuumutada kui ka jahutada, samal ajal mõõtes, kas ja mil määral mõjutab see generaatori tööd.

 Lõplikud katsetused sujusid edukalt ning kui ka väikeseeriatootmise ettevalmistamise käigus tekkinud takistused said ületatud, võiski ploki tootmisse saata. Pärast partii valmimist laadisin Arduino programmi ning testisin ka kõik plokid töötava generaatori abi üle.

Valminud pingeregulaatori plaat